خرید مجسمه دکوری مدرن | مجسمه دکوری شیک | مجسمه فانتزی دکوری

استفاده از مجسمه دکوری در دکوراسیون؛ چرا و چگونه؟

سرفصل‌ها

تاثیر مجسمه دکوری بر زیبایی دکوراسیون بر هیچ کس پوشیده نیست. اما بدون توجه به تناسب انواع مجسمه های دکوری با فضای خانه و ساختمان این امر محقق نمی‌شود. پس لازم است بدانید به چه نکاتی در هنگام خرید مجسمه دکوری توجه نمایید. در ادامه پیشنهادهایی برای زیباتر شدن محیط با مجسمه‌های دکوری برای شما ارائه خواهیم کرد که امیدواریم برایتان مفید واقع شود. تا انتهای این مقاله با گروه ژئومارس همراه باشید. همچنین برای خرید مجسمه دکوری پرینت سه بعدی ژئومارس می‌توانید از فروشگاه محصولات ژئومارس دیدن فرمایید.

تاثیر مجسمه دکوری در دکوراسیون

مجسمه دکوری یکی از بهترین گزینه‌های زیبایی بخشیدن به دکوراسیون داخلی به شمار می‌رود. با توجه به نوع دکوراسیون داخلی و خارجی مثل مینیمال، مدرن، نئوکلاسیک، کلاسیک و … انواع مختلفی از مجسمه‌های دکوری وجود دارند که هر کدام می‌توانند زیبایی چشم نوازی به فضای داخلی و خارجی دهند. به صورت کلی استفاده از انواع مجسمه های دکوری، از مجسمه های دکوری برای میز تلویزیون گرفته تا مجسمه های دکوری آشپزخانه و اتاق خواب، بخش جدایی ناپذیر هر دکوراسیون داخلی می‌باشد.

اگر خانه‌های لوکس و گران قیمت دارید یا قصد دارید با هزینه ای اندک خانه‌ای زیبا برای خود بسازید، پیشنهاد می‌کنیم از خرید مجسمه دکوری غافل نشوید. مجسمه‌ها انواع مختلفی دارند که بنا به کیفیت و جنسشان قیمت‌های مختلفی دارند. اگر به دنبال مجسمه لوکس برای منزل خود هستید، پیشنهاد ما به شما استفاده از مجسمه‌‌های دست ساز است. اما به یاد داشته باشید که هزینه بالا تضمین کننده زیبایی دکوراسیون شما نخواهد بود بلکه باید مناسب‌ترین مجسمه‌ها را برای منزل خود تهیه کنید.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی پرینت سه بعدی، مجسمه‌هایی با استفاده از پرینترهای سه بعدی چاپ می‌شوند که در عین زیبایی به عنوان مجسمه دکوری فانتزی نیز شناخته می‌شوند. گروه ژئومارس از پیشروان این عرصه می‌باشد؛ در فروشگاه ژئومارس می‌توانید انواع مجسمه‌های دکوری جدید را مناسب با دکوراسیون خود خریداری یا سفارش دهید. در ادامه به بررسی بیشتر خرید مجسمه دکوری اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

تاثیر مجسمه دکوری در دکوراسیون

خرید مجسمه دکوری

همانطور که در بخش قبل نیز اشاره شد، مجسمه دکوری می‌تواند بر روی دکوراسیون منزل شما اثر گذار باشد. این اثرگذاری می‌تواند هم در جهت مثبت باشد و هم در جهت منفی؛ در نتیجه باید در انتخاب مجسمه دکوری دقت کافی داشته باشید. از مهم‌ترین نکات در هنگام خرید مجسمه دکوری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • توجه به تناسب سایز مجسمه با فضای مورد استفاده
  • توجه به سبک دکوراسیون داخلی
  • توجه به رنگ مجسمه دکوری
  • محل مناسب برای قرارگیری مجسمه
  • توجه به مفهوم مجسمه در فضا

در کل می‌توان گفت که استفاده از مجسمه دکوری باید در تناسب کامل با محیط باشد و در آن زیاده روی نشود.

خرید مجسمه دکوری

تناسب سایز مجسمه با  دکوراسیون

تناسب سایز مجسمه دکوری و فضای مورد استفاده از مهم‌ترین نکاتی است که در هنگام خرید مجسمه دکوری باید به آن دقت کنید. اگر فضای بزرگی دارید پیشنهاد می‌کنیم از مجسمه‌های دکوری بزرگ استفاده کنید چرا که مجسمه‌های سایز کوچک نمی‌توانند جلوه چندانی به محیط شما بدهند. همینطور اگر فضای منزل شما کوچک است پیشنهاد ما به شما استفاده از مجسمه‌های سایز کوچک و مناسب با فضای شماست. استفاده از مجسمه‌های بزرگ در فضاهای کوچک علاوه بر اینکه جلوه نامناسبی به محیط می‌بخشد، مانع عبور افراد می‌شود و ممکن است در حین رفت و آمد نیز دچار آسیب شود.

تناسب مجسمه با سبک دکوراسیون داخلی

برای زیباتر شدن دکوراسیون داخلی باید از مجسمه های دکوری مناسب با سبک فضای داخلی استفاده کرد. گاهی اوقات ممکن است از مجسمه‌ای خوشتان بیاید که هیچ وجه تناسبی با دکوراسیون داخلی منزلتان نداشته باشد؛ باید این موضوع را در نظر بگیرید که ممکن است مجسمه‌ای به تنهایی زیبا به نظر برسد اما اگر در فضای شما قرار بگیرد علاوه بر اینکه فضایی نازیبایی ایجاد می‌کند، مجسمه دکوری نیز جلوه خود را از دست می‌دهد.

پس هنگام خرید مجسمه‌ های دکوری برای میز تلویزیون یا فضای پذیرایی یا دیگر فضاهای خود به تناسب میان اجزا توجه کافی داشته باشید. همچنین اگر علاقه مند به مجسمه های دکوری سه بعدی جدید پرینت شده با استفاده از پرینترهای سه بعدی هستید، پیشنهاد می‌کنیم از فروشگاه سایت ژئومارس دیدن نمایید.

مجسمه بزرگ دکوری

تناسب رنگ مجسمه دکوری با فضای داخلی

یکی دیگر از مسائل مهم در زمان خرید مجسمه دکوری توجه به تناسب رنگ مجسمه با دکوراسیون فضا است. اگر مجسمه دکوری را با هدف جلوه بخشیدن به فضا و نیز ایجاد فضای زیبا دارید، باید به تناسب رنگ مجسمه با فضای مورد استفاده توجه نمایید. این صحبت به این معنا نیست که مجسمه دکوری الزاما همرنگ با محیط باشد بلکه باید رنگی داشته باشد که تکمیل کننده زیبایی فضا گردد. توجه به بازی رنگ مجسمه در فضا می‌تواند راهگشایی برای زیباتر کردن منزلتان باشد.

پیدا کردن محل مناسب برای قرارگیری مجسمه

مجسمه های دکوری با هدف زیباتر کردن محیط خریداری می‌شوند پس باید در محلی قرار گیرند که بتوانند نقطه کانونی مناسبی ایجاد کنند. از محل‌های مناسب برای قرار دادن انواع مجسمه‌های دکوری می توان به قرار دادن روی میز تلویزیون، دکور طراحی شده در قسمت تی وی وال یا دیوار تلویزیون، کنج‌های با دید برجسته، قفسه‌ یا شلف‌ دیواری، دکوری آشپزخانه، بوفه‌های ورودی منزل و … اشاره کرد.

لازم به یادآوری است که تمام آنچه در بخش‌های قبل گفته شد باید در انتخاب مجسمه دکوری با فضای مورد استفاده به آن توجه نمود. مجسمه‌‌هایی انتخاب کرد که در تناسب رنگی با محل قرار گیری باشند و در اندازه‌ای باشند که از به هم ریختگی فضا جلوگیری کنند. همچنین نورپردازی در محل قرار گیری مجسمه نیز اهمیت دارد. سعی کنید از یک نورپردازی مثلا چراغ هالوژن برای ایجاد یک نقطه عطف در محل مجسمه دکوری استفاده کنید.

توجه به مفهوم مجسمه دکوری در فضا

مجسمه سازان ، مجسمه‌های دکوری را برای بیان موضوع و مفهوم خاصی می‌سازند. تناسب مفهوم مجسمه دکوری با محیط مورد استفاده اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که استفاده از مجسمه در فضای نامناسب و ناهمخوان می‌تواند بهم ریختگی را به مخاطب القا نماید. مجسمه دکوری باید به گونه‌ای باشد که با هر بار نگاه کردن علاوه بر زیبایی، مفهوم زیبای آن نیز برداشت شود.

محل مناسب مجسمه دکوری

انواع مجسمه دکوری

مجسمه‌های دکوری در انواع مختلفی وجود دارند که از جنس‌هایی نظیر سرامیک، سفال، گچ، سنگ، چوب، فایبرگلاس و … ساخته می شوند. لازم به ذکر است که از مجسمه دکوری تنها در دکوراسیون داخلی استفاده نمی‌شود و شما می‌توانید انواع مجسمه دکوری مختلف را نیز در طراحی خارجی ساختمان نظیر تراس، کنار استخر، داخل و کنار باغچه‌ها، ورودی اصلی خانه و … مشاهده نمایید.

از انواع مجسمه دکوری جدید و فانتری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مجسمه صورتک؛ مجسمه‌هایی که فرمی از نیم تنه دارند یا تنها سر در آن وجود دارد و به سردیس معروف هستند.

مجسمه دکوری کوچک؛ مجسمه های دکوری برای میز تلویزیون، شلف و … معمولا به صورت مجسمه‌های کوچک می‌باشند.

مجسمه دکوری بزرگ؛ استفاده از این نوع مجسمه دکوری برای فضاهای بزرگ مانند لابی مجتمع‌ها یا هتل‌ها و یا در فضایی که ساختاری کلاسیک دارند پیشنهاد می‌شود.

مجسمه دکوری چوبی؛ چوب به دلیل ماهیت طبیعی خود می‌تواند حال و هوای خانه را زنده کند.

مجسمه دکوری فایبرگلاس؛ فایبرگلاس از ترکیب شیشه و پلیمر به دست می‌آید و می‌توان از آن در ساخت انواع مجسمه از سایزهای کوچک تا بزرگ استفاده کرد. همچنین با فایبرگلاس می‌توان مجسمه های دکوری فانتزی متنوعی ساخت.

مجسمه دکوری سنگی؛ اگر طبیعی بودن مجسمه برای شما اهمیت زیادی دارد پیشنهاد می‌کنیم از مجسمه‌های دکوری سنگی استفاده کنید چرا که در عین ذات سفت و سخت خود، آرامش زیادی را به همراه دارد.

مجسمه دکوری سرامیکی یا سفالی؛ مجسمه های دکوری سفالی یا سرامیکی از قدیمی ترین انواع مجسمه‌های ساخت دست بشر به شمار می روند که می‌توانند جلوه‌ای خاص به فضای شما ببخشند. اگر به مجسمه دکوری سرامیکی پرینت سه بعدی علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم از محصولات دکوری فروشگاه ژئومارس دیدن فرمایید.

انواع مجسمه های دکوری فانتزی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن