مواد پیشرفته

سیمان پرینتر سه بعدی

با توجه به ابعاد و اندازه سازه طراحی شده و همچنین موقعیت جغرافیایی محل احداث سازه، سیمان مورد استفاده، میکس دیزاین متفاوتی دارد. این میکس دیزاین توسط تیم طراحی و آنالیز به کاربر ارائه می شود.

تیم ژئومارس در زمینه طراحی و گسترش کامپوزیت سیمانی و سرامیکی قابل چاپ تحقیقات گسترده ای انجام داده است. به سبب آن که در این سازه ها از اجزای فلزی ، به دلیل محدودیت چاپ و همچنین ترکیبات خورنده موجود در کامپوزیت استفاده نمیشود ، برای استحکام بخشی مکانیکی به سیمان، جهت افزایش مقاومت به گسترش ترک و افزایش مدول یانگ ( برای افزایش مقاومت در برابر زلزله) و همچنین رسانش حرارتی پایین (که مقاومت به عبور انرژی گرمایی به سبب وجود فاز های موجود در آن ) از بتن خود تقویت شده کامپوزیتی با مدول یانگ بالا و استحکام تسلیم به مراتب بیشتر از بتن مسلح استفاده میشود.

سیمان نسوز

این نسل از سیمان نسوز از ویژگی‌های بخصوصی برخوردار است. برای ساخت این سیمان از پسماندهای صنعتی مانند سرباره‌ها، لجن‌های صنعتی استفاده می‌شود که با توجه به نیاز و تحمل دمای بخصوص از هرکدام باتوجه به ویژگی آن‌ها و سنتز ویژه می‌توان در ساخت سیمان نسوز بکار برد. همچنین این سیمان نسوز از مقاومت فشاری مناسبی در مواجهه با دماهای بالا تا 1200 درجه سانتی گراد را دارا است. علاوه براین، مقاومت در برابر خوردگی در شرایط محیطی مختلف نیز در مقایسه با سایر محصولات بسیار مطلوب است. از این سیمان نسوز می‌توان در ساخت کوره‌ها، عایق کردن سازه‌ها، استفاده در دیواره حوضچه‌های کارخانه‌های فولادسازی، عایق نمودن مخازن استفاده کرد.

جهت ثبت سفارش با ما در تماس باشید

به بالای صفحه بردن