پرینتر ۳بعدی سرامیک ژئومارس

درخشش پرینتر ۳بعدی ژئومارس در تولید مواد سرامیکی دوستدار محیط زیست

سرفصل‌ها

محققان تیم استارت آپی ژئومارس در ایران موفق به تولید پرینترهای سه بعدی شدند که می تواند محصول نهایی از جنس سرامیک دوستدار محیط زیست تولید نماید؛ سایز خانگی این پرینتر قادر به ایجاد اشتغالزایی است.

به نقل از خبرگزاری دانا، مصطفی شفیعی مدیر بخش رباتیک و فنی تیم استارت آپی ژئومارس مستقر در پارک علم و فناوری شیراز به خبرنگار مهر گفت: استارتاپ ژئومارس، استارت آپی پیشرو در زمینه طراحی و ساخت پرینترهای سه بعدی به ویژه در صنعت ساختمان و تولید مواد سیمانی و سرامیکی دوستدار محیط زیست است.

در ادامه با معرفی پرینتر سه بعدی سرامیک خود عنوان نمود که این پرینترهای 3 بعدی قابلیت تولید در سه سایز خانگی، صنعتی و نیمه صنعتی را دارد. همچنین به این موضوع پرداخت که تفاوت این محصول شگرف در برابر پرینترهای 3بعدی مجسمه ساز این است که می توان در کمترین زمان ممکن سرامیک هایی با مقاومت و استحکام بسیار بالا، سبک تر و نیز دقیق همانند آنچه که یک سفالگر حرفه ای تولید می کند، پرینت نمود و به مرحله تولید رساند. به عبارت دیگر کلیه محصولات سفالی اعم از مجسمه، گلدان و … را می توان در کم ترین زمان ممکن با این پرینترها تولید کرد.

مدیر بخش رباتیک و فنی تیم ژئومارس همچنین بیان نمود که: فرق این پرینتر با پرینترهای سه بعدی دیگر در خروجی محصول از جنس کامپوزیت، پلاستیک است که این پرینتر محصولات سرامیکی را به تولید می رساند. ایشان همچنین تاکید نمودند که در جهت کسب درآمد و ایجاد اشتغال هانگی می توان از این پرینترها استفاده نمود. این پرینترها برنامه مورد نیاز را داد تا خروجی متناسب با طرح و قالب محصول تولید کرد.

شفیعی در مورد پرینتر سرامیک تیم ژئومارس افزود: “این پرینترها طی یک ساعت نهایتا دو ساعت یک محصول با ابعاد ۲۰در ۳۰ را به تولید می رساند.”

مطابق تحقیقات انجام شده توسط تیم ژئومارس در تولید پرینتر سه بعدی سرامیک، قابلیت نصب هد برش لیزر اکسترودر FDM، هد سرامیک با مانیتور 7 اینچی لمسی تحت شبکه با قابلیت استفاده و کاربری آسان، نصب دوربین جهت کنترل وضعیت محصول در زمان تولید، امکان کنترل با تلفن های همراه و نیز سیستم هشدار تعویض کارتریج در این محصول ساخت ایران فراهم است.

شفیعی همچنین بیان کرد: “پرینترهای تولید شده توسط تیم ژئومارس دارای سیستم تنظیم سطح خودکار میز پرینت می باشد.”

مواد اولیه پرینتر سه بعدی سرامیک ژئومارس که تاکنون موفق به تولید ظروف سرامیکی بسیاری شده است، از گل رس، خمیر رنگی، خمیر سفید و مشکی می‌باشد.

به گزارش مهر، استارتاپ ژئومارس واقع در پارک علم و فناوری شیراز، محصول بومی سازی شده خود را که برای اولین بار در کشور ایران تولید شده است را در یازدهمین نمایشگاه فناوری و نواوری اینوتکس ۲۰۲۲ در معرض نمایش قرار دادند. همچنین این تیم خلاق و تلاشگر، از سه سایز صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی پرینتر سه بعدی سرامیک خود رونمایی کردند.

 

پرینتر سه بعدی ژئومارس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن