روش کسب درآمد از پرینتر سه بعدی

سرفصل‌ها

احتمالا اگر با افرادی که صاحب پرینترهای سه بعدی هستند صحبت کنید متوجه خواهید شد که کار کردن با این دستگاه‌های مدرن کار جالب و هیجان انگیزی است. اما آیا تمامی قابلیت‌های این تکنولوژی در هیجان انگیز بودن خلاصه می‌شود؟ آیا تنها می‌توانید از روی سرگرمی شروع به ساخت لوازم دلخواهتان کنید؟ مسلما این طور نیست. شما می‌توانید از دستگاه‌هایی که در اختیار دارید کسب درآمد کنید. بله درست شنیدید. ما امروز در این مطلب از ژئومارس قصد داریم که در رابطه با همین موضوع کسب درآمد از پرینتر سه بعدی صحبت کنیم. در واقع می‌خواهیم راه‌هایی پیشنهاد کنیم که می‌توانید یک کسب و کار سودآور برای خودتان دست و پا کنید. پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این متن همراه ما باشید.

انقلاب پرینترهای سه بعدی

پرینت سه بعدی یک گام بزرگ و البته نوین در دنیای طراحی و تولید بوده، تا جایی که توانست به سرعت از روش‌های سنتی پیشی بگیرد. این روش به عنوان یک متد تولید افزودنی شناخته می‌شود. روشی که در آن خبری از انبار کردن مواد اولیه، هزینه‌های هنگفت مصرف انرژی و نیروی انسانی نیست. همین مزیت‌ها باعث شده‌اند که علاوه بر اشخاص، کسب و کارهای کوچک و بزرگ زیادی هم استراتژی‌های استفاده از این دستگاه‌ها را مد نظر قرار دهند. در واقع سوار بر موج پرینترهای سه بعدی شوند. کاری که خیلی‌ها این روزها انجام می‌دهند.

اکثر افراد به دنبال این هستند که ببینند چه چیزهایی می‌توانند با این دستگاه‌های مدرن تولید کنند. مسئله این است که چطور می‌توانید هزینه خرید دستگاه و نگهداری از آن را به یک بازده پولی تبدیل کنید؟ آیا امکان درآمدزایی از این دستگاه‌ها وجود دارد؟ بله. در ادامه تعدادی از روش‌های منطقی که در دنیای واقعی هم جواب می‌دهند را بررسی می‌کنیم.

روش‌های خلاقانه کسب درآمد از پرینتر سه بعدی

پرینت اشیا و فروش آنلاین آن‌ها

این ابتدایی‌ترین کاری است که می‌توانید با یک پرینتر سه بعدی انجام دهید. اگر که یک پرینتر دارید می‌توانید وسایل مختلفی را طراحی و چاپ کنید. همچنین می‌توانید در یک فروشگاه آنلاین اختصاصی برای خودتان تمامی این وسایل را بفروشید، یا آن‌ها را در سایت‌هایی که میزبانی فروشندگان را می‌کنند برای فروش قرار دهید.

از جمله لوازمی که می‌توانید تولید کنید می‌توانیم به جوهرات، اکسسوری‌ها، ماگ‌ها، گلدان‌ها، لوازم سرامیکی و… اشاره کنیم. اگر که به دنبال پرینترهایی هستید که توانایی چاپ سرامیک را دارند حتما با ما تیم کارشناسان ما در ژئومارس تماس بگیرید.

ساخت گلدان سرامیکی با پرینتر سه بعدی
گلدان‌های سرامیکی سه بعدی ساخت ژئومارس، قابل سفارش به صورت آنلاین

فقط کار چاپ را انجام دهید

این کار مختص کسانی است که قصد طراحی لوازم و اشیا را ندارند. در واقع شما تنها سفارش کسب و کارهای دیگر را برای چاپ قبول می‌کنید. مخصوصا اگر که نزدیک به کسب و کارهای محلی باشید که به چنین چیزی نیاز دارند. این یکی از ساده‌ترین راه‌های درآمد از پرینتر سه بعدی است. در این روش نیازی نیست که دانش طراحی داشته باشید و تنها باید کار کردن با دستگاه را بلد باشید. برای این که کارتان را استارت بزنید قبل از هر چیز باید در یک پلتفرم آنلاین خودتان را ارائه کنید. این اجازه می‌دهد تا کسب و کارهای دیگر به راحتی شما را پیدا کنند. همچنین می‌توانند سفارشات خودشان را در این پلتفرم قرار دهند. اگر می‌خواهید به سراغ این روش بروید باید به یاد داشته باشید که این متد مستلزم داشتن یک پرینتر است! برای خرید پرینتر نیز لازم است با انواع پرینتر سه بعدی و کاربردهایشان آشنا باشید.

انواع مختلف پرینتر سه بعدی
شناخت انواع مختلف پرینترهای سه بعدی به راه اندازی یک کسب و کار موفق در این زمینه کمک خواهد کرد.

وارد دنیای آموزش شوید

یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد از پرینتر سه بعدی آموزش دادن است. آموزش چه چیزی؟ خب، اگر که در رابطه با این دستگاه‌ها و نحوه کار کردن با آن اطلاعات کاملی داشته باشید می‌توانید این اطلاعات را از طریق پلتفرم‌های مختلف در اختیار کاربران تازه کار قرار دهید. برای اینکار می‌توانید یک بلاگ تهیه کنید و از طریق تبلیغات از آن کسب درآمد کنید، یا حتی می‌توانید کانال یوتیوب خودتان را راه اندازی کنید و بعد از رسیدن به تعداد مشخصی دنبال کننده ماهانه از آن درآمد کسب کنید. به علاوه اینکه می‌توانید در همکاری با دیگر شرکت‌هایی که در زمینه فروش این دستگاه‌ها فعالیت می‌کنند درآمد داشته باشید. چطور؟ در ازای معرفی و بررسی دستگاه‌های آن‌ها.

 یکی از رایج‌ترین روش‌های درآمدی آموزش کار با پرینترهاست.
یکی از رایج‌ترین روش‌های درآمدی آموزش کار با پرینترهاست.

اجاره پرینتر سه بعدی

خیلی از افراد ایده کار با پرینترهای سه بعدی را دوست دارند. اما نه زمان، فضا و بودجه کافی برای خرید این دستگاه‌ها را دارند. حتی گاهی تصور می‌کنند که برای انجام چند پروژه نیازی به خرید یک دستگاه نیست. درست اینجا شما می‌توانید وارد میدان شوید و دستگاه‌های خودتان را به این افراد اجاره دهید. این یک روش عالی برای درآمدزایی در زمان‌هاییست که خودتان سفارشی برای چاپ ندارید. برای این کار هم می‌توانید در فضای آنلاین آگهی اجاره دستگاه‌هتان را قرار دهید تا افراد مورد نظر با شما تماس بگیرند. همین!

فروش فایل‌های دیجیتال

اگر که در زمینه طراحی دستی بر آتش داشته باشید می‌توانید فایل‌های دیجیتال طراحی‌تان را برای فروش بگذارید. در این روش حتی نیازی نیست که یک پرینتر سه بعدی داشته باشید و تنها می‌توانید از هنرتان درآمدزایی کنید. جالب‌تر اینکه با این کار می‌توانید چندین بار یک فایل را بفروشید و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. به این شکل کاربرانی که به طرح شما نیاز دارند آن را خریداری می‌کنند. در این روش بهتر است که یک سایت و پلتفرم اختصاصی برای کارهای‌تان داشته باشید. یا حتی می‌توانید آن‌ها را وارد دنیای NFT یا همان توکن‌های غیر قابل معاوضه کنید.

یک سرویس مشاوره راه اندازه کنید

این کار نیازمند دانش کافی و البته شبکه گسترده‌ای از افراد است. در این روش شما به افرادی که قصد خرید پرینتر سه بعدی و راه اندازی یک کسب و کار را با آن دارند کمک می‌کنید. اینکه از کجا شروع کنند، چه پرینتری بخرند بهتر است؟ و چه چیزهایی تولید کنند؟ برای این کار باید شناخت کافی از انواع مختلف پرینترها داشته باشد، همچنین باید در زمینه بازاریابی هم مهارت داشته باشید و بتوانید مشتریان خودتان را از بازار پیدا کنید.

شخصی در حال مشاوره دادن برای خرید پرینتر سه بعدی
برای اینکه به عنوان مشاور فعالیت کنید باید دانش کافی داشته باشید.

تعمیرات انجام دهید

تعمیرات هم یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از پرینتر سه بعدی است. اگر که در زمینه تعمیرات و سخت افزار پرینترهای سه بعدی دانش کافی دارید می‌توانید از این راه کسب درآمد کنید. بدون شک پرینترهای سه بعدی دستگاه‌های جاویدانی نیستند و دچار نقص فنی و سخت افزاری می‌شوند. از آن جایی که همه صاحبین این دستگاه‌ها اطلاعات و تجربه کافی برای تعمیر دستگاه ندارند شما می‌توانید از این موقعیت استفاده کنید و کار تعیمرات را قبول کنید.

سخن پایانی

ما در این مطلب سعی کردیم با معرفی چند روش منطقی و البته عملی برای کسب درآمد از پرینتر سه بعدی به شما ایده بدهیم. همه این روش‌ها نیازمند داشتن یک پرینتر نیستند و تنها تعدادی از آن‌ها به خود دستگاه نیاز دارند. با این حال اگر که می‌خواهید در زمینه چاپ و تولید محصولات اولیه و نمونه فعالیت کنید و نیاز به یک چاپگر سه بعدی دارید با ما در ژئومارس تماس بگیرید تا شما را در خرید بهترین دستگاه راهنمایی کنیم.

منبع: logicaldollarclevercreations

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن